BDAR

Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome paspausti mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau.

Privatumo politika

Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių Palydėjimo paslaugą nepilnamečiams, ne ES piliečiams, projektų atrankos ir finansavimo konkursas

Būsena
Pasibaigęs
Paraiškų teikimo terminas
2024-04-11 iki 2024-05-11
Atsakingas padalinys:
Socialinės gerovės skyrius
Paslaugos vykdytojas
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės gerovės skyriaus Pagalbos vaikui ir šeimai poskyrio vyriausioji specialistė Evelina Martinkienė tel. p. evelina.martinkiene@vilnius.lt arba tel. (8 5) 211 2560 ir Socialinės gerovės skyriaus Pagalbos vaikui ir šeimai poskyrio vedėjo funkcijas vykdanti Rasa Rašimaitė el. p. rasa.rasimaite@vilnius.lt arba tel. 8 (5) 211 2365.
Paskutinė paraiškų pateikimo diena:
2024-05-11

Konkurso tikslas – suteikti palydėjimo paslaugą ne ES piliečiams nepilnamečiams, siekiant padėti jaunuoliams, kuriems nustatytas šių paslaugų poreikis, prisitaikyti prie socialinės aplinkos, ugdyti jų gebėjimus spręsti kylančius socialinius ir kitus sunkumus.

Paslaugų gavėjų tikslinė grupė – ne ES nepilnamečiai piliečiai, laikinai gyvenantys Vilniaus miesto savivaldybėje, kurie į Lietuvą atvyko nelydimi suaugusių asmenų ir jiems nustatoma (-yta) laikinoji priežiūra tėvų prašymu.

Palydėjimo paslaugos gavėjų skaičius – ne mažiau nei 50 nepilnamečių.

Projekto įgyvendinimo terminas – iki 2024-12-31.

Konkurso biudžetas – 30 000 Eur.

Paslaugų sudėtis:

  • Bendravimas,
  • psichologinės ir psichoterapinės pagalbos organizavimas,
  • kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (tvarkant pinigų apskaitą, perkant reikalingas prekes, paslaugas ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus ir pan.),
  • socialinių įgūdžių ugdymas, palaikymas ir (ar) atkūrimas,
  • darbo įgūdžių ugdymas,
  • kitos paslaugos

Paslaugos turi būti teikiamos paslaugų gavėjams suprantama kalba.

Projektų paraiškas gali teikti nevyriausybinės organizacijos (toliau – NVO), kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, kurios yra įregistravusios nevyriausybinės organizacijos žymą Juridinių asmenų registre ir yra registruotos ir (ar) veiklą vykdo Vilniaus miesto Savivaldybės teritorijoje. Konkurse dalyvaujančių NVO steigimo dokumentuose privalo būti nurodytas veiklos tikslas ir (ar) uždaviniai, ir (ar) veiklos rūšis, susiję su skelbiamo konkurso socialinių paslaugų teikimu.

NVO turi būti suteikta teisė teikti akredituotą socialinės priežiūros paslaugą  - Palydėjimo paslauga jaunuoliams.

Reglamentuojantys teisės aktai:

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2024 m. sausio 11 d. įsakymas Nr. 30-54/24 „Dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinės gerovės skyriaus nevyriausybinių organizacijų socialinių projektų atrankos ir finansavimo Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis konkurso nuostatų tvirtinimo“.

Projektų paraiškas gali teikti nevyriausybinės organizacijos (toliau – NVO), kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme, yra įregistravusi nevyriausybinės organizacijos žymą Juridinių asmenų registre ir yra registruotos Savivaldybės teritorijoje. Konkurse dalyvaujančių NVO steigimo dokumentuose privalo būti nurodytas veiklos tikslas, susijęs su skelbiamo konkurso socialinių paslaugų teikimu. Remiami projektai skirti tik Savivaldybės gyventojų socialinėms problemoms spręsti.